Vi har samlet spørsmål som vi har fått med å legge om fra mest klippekort-til mest kurs, og mindre klippekort, slik at dere kanskje får svar på akkurat det dere lurer på?

Har du spørsmål? Da vil vi veldig gjerne høre dem!

Oversikt spørsmål:

(svar nedenfor)

Hva bør jeg gå på, klippekort eller kurs?

Jeg har tidligere gått på Yoga 1 og Yoga 2 og fikk stort utbytte av begge. Hva velger jeg om jeg bare skal velge ett kurs?

Jeg lurer på hva jeg skal velge av Yoga 2 og Yoga 3

Jeg ville helst gått på rygg-kurs – skal dere ha det?

Har dere egne kurs for menn?

Om jeg går på to timer i uken med to forskjellige lærere – må jeg gjøre alt to ganger – og lære alt på to forskjellige måter?

Jeg er ikke veldig interessert i hele yogapakken, mer den fysiske biten, er det ok?

Underviser dere filosofi?

Er fleksibiliteten dårligere nå?

Hva bør jeg gå på, klippekort eller kurs?

Svar:

Vi håper at de fleste vil gå på en dag i uken på kurs. Og så supplere med klippekort. Eller en dag til med kurs. Klippekort-timene er lagt til helg, da ønsker folk enda mer fleksibilitet. Du kan selvsagt også bare gå på klippekort timer, om du ønsker det. Men da får du ikke samme dybde, som å være med på kurs.

Jeg har gått på yoga 1, og har lyst til å gå videre. Begynner jeg da på Yoga 1 eller Yoga 2?

Svar:

Jeg tror de fleste har mest igjen for å begynne på Yoga 1. For når vi har kurs, så kommer vi inn i en gruppe, og utviklingen blir større med en fast gruppe. Det vil si at den siste delen av Yoga 1 kurset vil ha «høyere nivå» enn en tidligere klippekort time Yoga 1.

Dere som har gått tidligere vet jo også at det vil være stor individuell forskjell i gruppen, men at dere enkeltvis vil få enda mer enn før – jobbe på deres eget nivå.

Jeg har tidligere gått på Yoga 1 og Yoga 2 og fikk stort utbytte av begge. Hva velger jeg om jeg bare skal velge ett kurs?

Svar:

Egentlig samme svar som ovenfor. Du får gå med magefølelsen, og dag og tidspunkt som passer deg? Vi kommer til å gi individuelle instruksjoner for hver enkelt når det er passende.

Jeg lurer på hva jeg skal velge av Yoga 2 og Yoga 3

Svar:

Begge deler vil være veldig relevant om du har erfaring. Nå blir Yoga 2 enda mer spennende, for vi har fast gruppe. En god del av deltakerne vil ha god erfaring, og det blir undervist bredere; som både gir både utfordringer og fleksibilitet. Så om du tenker at du ønsker mer enn Yoga 2 slik det har blitt undervist til nå, så vil du få det på Yoga 2 kurs.

Yoga 3 kurset baserer seg også på at en gjør mer yoga enn kun denne dagen i uken. Fordi det vi dekker på kurset kan være ganske i dybden/avansert/ bruker tid, slik at en trenger en balansert praksis i tillegg. Dette vil uansett variere.

Derfor ville jeg sett på tidene, hva som passer. Kanskje det er letteste måte å bestemme seg?

Jeg ville helst gått på rygg-kurs – skal dere ha det?

Svar:

Du begynner på Yoga 1. Vil du gå skikkelig grundig til verks, velger du Yoga 1 to ganger i uken. Vi går gjennom det samme som vi gjør på rygg-kurs. Og mer. Du får tett oppfølging.

Har dere egne kurs for menn?

Svar:

Nei, for det er ikke nødvendig. Alle passer på våre kurs, og det er gøy med blanding. I tillegg så er det som oftest slik at hvis en har et spesialkurs – så vil noen ha det på et annet tidspunkt.. og sånn kan en holde på.

Vi har heller ikke egne kurs for pensjonister – for de trenger ikke være verre stilt enn andre. Det har vi sett gang på gang på gang.

MEN om du selv ønsker å gå på et eget kurs for menn – da samler du en gruppe, så stiller vi da som «privatlærer» for gruppen.

Om jeg går på to timer i uken med to forskjellige lærere – må jeg gjøre alt to ganger – og lære alt på to forskjellige måter?

Svar:

Nei det må du ikke. Vi vil samarbeide «om deg» om du ønsker, og vi vil samarbeide med hverandre generelt for kursene. Ingenting kommer til å være spikret, men vi kommer til å samkjøre at vi får dekket forskjellige elementer. Derfor får dere nå også større dybde enn tidligere timer.

For oss er det veldig kjekt å få lov å samarbeide om elever, eks om du har problemer med fysisk skade, er utmattet, ønsker mer utfordringer etc etc. Vi lærer mye i dialog med dere! For det finnes mange veier til målet, og kanskje en som er perfekt for deg. Den vil vi finne.

Jeg er ikke veldig interessert i hele yogapakken, mer den fysiske biten, er det ok?

Svar:

Helt ok! Bli med på Yoga 1 kurs. Vi liker veldig godt at alle kommer med forskjellig utgangspunkt. Da kan vi både undervise tung filosofi og helt basis anatomi. Vi liker alt veldig godt!

Underviser dere filosofi?

Svar:

Ja. Ofte integrert i undervisningen. Som BKS Iyengar sa: «Du GJØR ikke asanas, du studerer asanas». Da studerer du ditt sinn i samme slengen – og vi bruker ofte asanas som utgangspunkt for referanse til filosofien. Eller vi kan begynne timen med en digresjon, som vi tar gjennom timen. Dette skjer mer på høyere nivå av klasser, da vi på grunnleggende nivå konsentrerer oss om at yogaen skal ha mest mulig virkning for dere; og deres motivasjon. Det er like mye filosofi i det grunnleggende, da filosofien sier at yoga skal «stille et flyktig sinn» – eller som de sier i buddhismen: Temme sinnet som oppfører seg som en full apekatt.

Er fleksibiliteten dårligere nå?

Svar:

Nei og ja. Med å melde deg på en kursdag, får du inkludert en rekke yogaprogrammer online. Og muligens direkteoverføring av timene via zoom. Melder du deg på Yoga 1, får du «Absolutt nybegynner online» når du har meldt deg på/betalt og spurt om å være medlem av gruppen.

Du binder deg til en dag, ja. Men det håper vi at dere ser gir mye større fordeler enn ulemper – med å binde seg til en dag. Ingen skoler har inn-og-ut når det passer. Regelmessigheten mener vi vil gjøre at dere vil oppleve mye bedre yoga med enda mer resultater. Og mer inspirerende?

Husk også at vi er midt i korona-tider! Det er ansvarlig å ha kurs, med samme gruppe, gir bedre rutiner. For oss yogalærere er det utrolig kjekt å starte med kurs, for vi kan jobbe på en helt annen måte. Og vi er ikke i tvil om at det blir bedre yoga!

Når legger dere ut kursene?

Svar:

Kursene er lagt ut!

Se mer info om kurs her

Bestill ditt kurs her