Spørsmål og svar for Absolutt nybegynner online
…artikkelen kan bli oppdatert når flere spørsmål kommer
Spørsmål: Hvor lenge er yogaøktene?
Svar: De er fra 5 minutter til 30 minutter, men satt opp sånn at du kan gjøre en, eller to som er 30+15 minutter. Det kommer litt lenger etter hvert. Først er jo «absolutt» nybegynner.
Det viktige er at dere kommer i gang.
En økt er for eksempel kun avspenning på fem minutter.
Spørsmål: Hvor god form må jeg være i?
Svar: Om du er i tvil må du høre med helsepersonell. Du gjør alt på eget ansvar.
Øktene begynner veldig forsiktig, så du trenger ikke være i superform, nei.
Å få opp sirkulasjonen – som du får i hver eneste økt – vil gjøre at kroppen kan fikse seg selv mer og mer – det er jo hva som skjer når vi får bedre sirkulasjon.
Spørsmål: Er det aktuelt om jeg har gjort yoga før?
Svar: Ja, det er det. Men da kan også den andre yogapakken være aktuell, se her. I dette kurset går vi virkelig gjennom basis, og bruker god tid på å forklare basis bevegelsene – som er utgangspunktet for alle videre bevegelser, uansett hvor nybegynner eller avansert du er. Det kommer derfor mer på hva type du er, og hva du liker, se her.
Spørsmål: Hvor lenge vil programmene ligge der?
Svar: Planen er frem til 31. oktober.
Spørsmål: Vil det være mulighet til å stille spørsmål?
Svar: Ja, helt klart. Ikke under selve yogaen, men på siden, eller på chat.
Spørsmål: Jeg ønsker å kjøpe yogautstyr, kan jeg kjøpe hos dere?
Svar: Ja, vi har åpent på noen bestemte tider fremover. Du kan bestemme deg for hva du vil ha når du kommer; og du betaler med Vipps. Ingen andre alternativ.
Spørsmål: Jeg har gått på yoga lenge hos dere, og lurer på om det er relevant for meg
Svar: Ja, jeg vil si det er relevant om du trives med Yoga 1 timene våre. Her er øktene litt kortere, jeg forklarer til tider mer grundig, som vi ikke alltid rekker å gjøre på Yoga 1 timer.
Spørsmål: Jeg klarer ikke å komme inn i online booking
Svar: Du kan også betale med Vipps! Se under «priser og betingelser».
For å betale i online booking, må du gå inn via nettleser – noen iphoner og ipader «lurer» deg inn i en universal app som ikke har funksjonaliteten, så det kan være litt forvirrende. Du må også logge deg inn om du skal betale via elektronisk booking – vi trenger navnet ditt!